BASIN

Bilgi İşlemciler Bowling Turnuvasında BuluştuBilgi İşlemciler Bowling Turnuvasında Buluştu

Gaziantep ve Kahramanmaraş’ın Bilişim sektörünün önde gelen firmalarından olan Netova Teknoloji, bowling turnuvası düzenleyerek şirket ve kurumların bilgi işlem personelleri ile bir araya geldi.
 
Şirket müdürü Ergün Kalıç yapmış olduğu açıklamada; “Kahramanmaraş’ta hizmet veren firma ve kurumlardaki bilgi işlem camiasıyla bir araya gelerek onlarla daha keyifli bir vakit geçirmek istedik. Bizim toplantılarımız genelde salon ağırlıklı oluyordu, biraz farklı bir ortam olsun istedik, sağolsun arkadaşlar bizleri kırmadı teşrif ettiler, keyifli ve çekişmeli bir bowling yarışmamız oldu. Yarışmada başarı elde eden arkadaşlarımıza küçük hediyelerimiz oldu. Bugün burada yaşadığımız bu tatlı ve keyifli, heyecanın aralıklarla bir araya gelerek tekrar yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.
46 Medya, Akşam Postası

Lider Kentlerle BuluşmalarLider Kentlerle Buluşmalar

DÜNYA Gazetesi’nin IBM Türk’le birlikte düzenlediği “Lider Kentlerle Buluşmalar” toplantılarının 6’ncısı Kahramanmaraş’ta yapıldı. Toplantıda NETOVA adına konuşan Ergün Kalıç şunları söyledi:
 
Bilişim bilinci oluşturmaya gayret ediyoruz.Bilişim sektöründe hizmet veriyoruz. Bilgisayar satmaktan ziyade kurumsal projelere ağırlık verdik.Bilgisayar sistemlerini insanlar yönetir. İnsana da yatırım yapmak gerekir. Bunun için firmalar teknoloji ve sistemler konusunda doğru karar vermek istiyorsa öncelikle ne sitediklerini bilmeliler. Firmalar çalışacağı danışmanları sektörüne hakim insanlardan seçmeli ki zaman ve para kaybı olmasın.Biz firma olarak Kahramanmaraş’ta bilişim bilinci oluşturmayaç alışıyoruz.
Dünya Gazetesi

Avnet Netova MüşterileriyleAvnet Netova Müşterileriyle

Gaziantep - Avnet, çözüm ortağı NETOVA’nın gerçekleştirdiği lansman toplantısında Netova müşterileri ile biraraya geldi.
 
Avnet çözüm ortağı NETOVA, yeni merkezini Gaziantep’e taşıdı. NETOVA, Gaziantep merkez ofisinin açılışı nedeniyle, Avnet ve IBM Türkiye’den yetkililerin de hazır bulunduğu bir lansman toplantısı düzenledi. Grand Hotel Gaziantep’te gerçekleştirilen ‘‘Netova Lansman Toplantısı’’nda dünyanın önemli üreticilerinden IBM Türkiye ve dünyanın önde gelen çözüm odaklı dağıtım distiribitörü Avnet yetkilileri NETOVA’nın müşterileri ile biraraya geldi. Etkinlikte, IBM ürün ve çözümlemelerindekis on teknolojiler ile ilgili güncel haberler paylaşıldı.
BT Haber

IBM Çözüm Ortakları ToplantısıIBM Çözüm Ortakları Toplantısı

Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilen IBM Çözüm Ortakları Toplantısı’nda geçen yılın değerlendirmesi yapıldı, önümüzdeki yıl hedefleri masaya yatırıldı. Aynı etkinilkte IBM’in 2010 yılı en başarılı çözüm ortakları da ödüllendirildi.
 
Bölgesel başarılar açısından yapılan değerlendirmelerin sonucunda, NETOVA’ya ödül verildi.
 
100 yıldır süregelen IBM hikayesinin 73 yıldır Türkiye’de de istikrarla sürdürülmesinde payı bulunan çözüm ortaklarıyla ile ilgili olarak IBM Çözüm Ortakları Yönetimi Böülm Müdürü Nedim Nazlı “IBM başarısını Türkiye’de çözüm ortaklarımızın önemli katkılarıyla sürdürebilmiş olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor” diyerek çözüm ortakları ekosisteminin IBM Türk için önemini diel getirdi.
PC Time

Netova Teknoloji Projesi’yle IBM Lotus Foundations çözümünün kurulumunu gerçekleştirildi.Netova Teknoloji Projesi’yle IBM Lotus Foundations çözümünün kurulumunu gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamaya göre Biotanı çalışanlarının iş verimliliğin ianında artıran yazılım, şirketin müşteri hizmetlerinde başarısını da pekiştirdi. Kahramanmaraş ve ilçelerinde bulunan, hastane ve sağlık merkezlerine tıbbi cihaz ve malzemesi temin eden; bunlara teknki desteklerde bulunan Biotanı Medikal, merkezi e-posta sistemi, ortak takvim, ortak dosya paylaşımı gbii uygulamaların olmamasından dolayı sorunlar yaşıyordu. Mevcut durumdaki aksaklıkları düzeltmek amacı ile Netova Teknoloji ile işbirliğine giden şirket, alınan ortak karar doğrultusunda operasyonlarında IBM Lotus Foundations yazlıımını uygulamaya karar verdi.
Interpromedya Haber Merkezi