HİZMETLER

sunucu

sunucu.jpg Kritik iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği gerek veri güvenliği için çok önemlidir. Firmamız; iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, maksimum kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleri ile hizmetler sunar. Esnek, ölçeklenebilir, güvenilir ve ekonomik sunucu sistemleri için IBM gibi teknoloji öncüsü bir firmanın iş ortaklığını yürüten firmamız; sunucuların temini, montajı, devreye alınması, işletim sistemi kurulması, yazılım ve donanım yapılandırma çözümleri sunar.

veri depolama çözümleri

veri.jpg Veri miktarlarının çok hızlı bir artış göstermesi ve tahminlerin ötesinde büyümeye devam etmesi depolama çözümleri alanında uzmanlaşmayı gerektirir. Netova, performans/maliyet noktasında belirlenecek en uygun çözümle müşterilerine en uygun ürün ve hizmeti belirleyerek; verinin güvenilir, erişilebilir ve sağlam bir yapı üzerinde saklanması için ihtiyaç duyulan en uygun çözümleri DAS,SAN,NAS çözümleri üzerinden çalışan SATA, SAS ve FC diskler ile sunar

yedekleme

yedek.jpg Günümüzde firmaların en büyük sorunlarından biri sunucu çökmesi sonucu sekteye uğrayan işlerini nasıl en kısa zamanda başlatabilecekleridir. NETOVA olarak; hızlı ve güvenilir felaket kurtarma, veri koruma ve sistem taşıma çözümleri sayesinde sunucularınızı mümkün olan en kısa zamanda ayağa kaldırabilirsiniz. • Farklı donanıma ya da sanal ortama hızlı kurtarma. • Tüm sistemin otomatik olarak yedeklenebilmesi. • İstenilen dosyaların ya da klasörlerin kurtarılabilmesi. • Yeni bir sunucuya kolayca taşınabilme. • Otomatik full (tam) ya da incremental (artan) yedekler oluşturabilmek.

anti-virüs

antivirus.jpg Virus, spyware, adware, worm, truva atı, rootkit ve diğer zararlı yazılımlar daha bilgisayarınıza bulaşmadan sizi koruyacak olan en hızlı, en etkili ve en proaktif anti-virüs programı çözümleri ile müşterilerimize kesintisiz çalışma sunar.

internet güvenliği

internet.jpg Bütünleşik Güvenlik Duvarları (UTM) bünyesinde güvenlik duvarları ile birlikte, Anti-Virüs, İçerik Filtreleme, IPS (Saldırı Önleme Sistemleri) gibi bileşenleri de içeren çözümlerdir. Bu tip cihazları ayrı ayrı konumlandırmak yerine hepsini bir arada sunarak son kullanıcı için hem daha hesaplı hem de yönetilmesi daha kolay olan tek bir yönetim ara yüzü sunmaktadırlar.

network altyapı

network.jpg Sistemler ve bilgisayarlar arasındaki veri iletişiminde doğru kablo seçimi, doğru yapılandırma ve doğru ürün üçgenini kurmak çok önemlidir. Cihazların iletişimindeki aksaklıkların çoğu ”üçgenin” kaliteli yapılandırılmamasından kaynaklanır. Netova müşterilerine bakırdan, fiber optik kabloya kadar uçtan uca anahtar teslim data alt yapı projeleri sunar.

IT danışmanlık&teknik hizmetler

it.jpg IT danışmanlığı kapsamında bir kurumun her türlü “Bilgi Sistemelri” ihtiyacının belirlenmesi, projelendirilmesi ve uygulanması, kurum ihtiyaçlarına uygun istem ve yazılım uygulama projelerinni geliştirilmesi Netova’nın uzman olduğu dallardan biridir. IT güvenlik danışmanlığı ise (Internet, İçerik Güvenliği, Ant-ivirüs çözümleri, kullanıcı yetkilendirme ve izleme) teknik hizmetler kapsamında ise kuruma ait her türlü IT ekipmanının (Bilgisayar ,Yazıcı, Sunucu, Switch gibi) düzenli olarak kontrol ve bakımlarının yapılıp, çalışma zamanını arttırma ve minimum iş kaybı hedeflenmektedir. Belirtilen ekipmanlar periyodik olarak kontrol edilmekle birlikte, kurumun ihtiyaçlarına yöneli özel teknik hizmetlerde veriyoruz..